Mersin Altınkum Apart Otel ve Tatil Köyü

23 300x225 Mersin Altınkum Apart Otel ve Tatil KöyüMersin Altınkum Apart Otel ve Tatil Köyü sizlere eğlenceli, huzurlu, sakin ve dinlendirici bir tatil sunmayı hedefler. Otelimiz, Adana havaalanına 140, Mersine 75, Kızkalesine 19, Susanoğluna 9, Silifkeye 15 km. mesafededir. Tesisimiz 22 dönüm arazi üzerine kurulmuş olup, 50 dubleks (2+1) daire ile 40 apart (1+1) daireden oluşmaktadır. 22 dönümün 7 dönümünde binalar yer almaktadır. Diğer alanlar tamamen yeşillendirilmiş ve ağaçlandırılmıştır.
Bulunduğumuz mevkide yapılaşma çok sınırlı olup az sayıda yazlık konutlar yer almaktadır. Otelimiz, oldukça sakin ve doğal alanların korunduğu bir bölgededir.
Tesisimizde iki türlü hizmet verilmektedir. Otel hizmeti ve kiralama hizmeti. Bunun yanında günü birlik hizmet verilmektedir. Otel hizmetinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fiyatlara dahil olup yemekler açık büfe şeklindedir. Kiralamada ise apart veya dubleks daireyi kiralayıp ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılayabilirsiniz. Diğer hizmetler genel olup ücretsizdir. Herkes yararlanabilmektedir.

Tesisimizde market, discobar, futbol sahası, voleybol ve basketbol sahası, 120 kişilik açık veya kapalı toplantı salonu, açık restaurant, alakart hizmeti, açık bar, çocuk parkı, açık oyun salonu, büyükler ve küçükler için yüzme havuzu  bulunmaktadır.
Otelimizde 5., 6., 7., 8., 9. ve 10. aylarda hergün canlı müzik diğer aylarda haftasonları canlı müzik yapılmaktadır. Özellikle yaz aylarında akşam eğlenceleri oldukça coşkulu ve canlı geçmektedir.

Tesisimiz, şehir, yol ve sanayi bölgelerinden uzakta olduğundan oldukça sakin, dinlendirici bir yerdedir. Özellikle çocuklu ailelerinrahat ettiği bir mekandır. Tatilcileri bir kitle içerisine doldurup resmi bir hava yaşatmıyoruz, tesis içerisinde rahat edecek ve30 300x225 Mersin Altınkum Apart Otel ve Tatil Köyü gezip yürüyüş yapabileceksiniz. Denize olan mesafemiz 500 m. olup bu yol kenarları ağaçlandırılmıştır. Rahatça yürüyerek gidip gelebileceğiniz gibi, otelimizin servis aracı, kendi aracınız veya bisikletle de gidip gelebilirsiniz.

Altınkum kumsalı, ülkemizde deniz ve kumun ender olduğu bir bölgedir. Kumsalın genişliği 100 m. dir. Boyunuzu geçmeksizin 70-80 m. suyun içerisinde yürüyebilirsiniz. Deniz kenarında şezlong, şemsiye ve cafe bar mevcut olup ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Altınkum kumsalından denize genellikle tesisimize gelen tatilciler girebilmektedir.
Akşamları canlı müzik eşliğinde halay çekilebilir veya discoda eğlenebilirsiniz.
Şirketimiz 4 yıldızlı “ALTINKUM TATİL KÖYÜ” yatırım belgesi almış olup, yakın bir zamanda yatak sayısını arttıracak, sosyal mekanlarını daha da çoğaltacaktır.
Otelimiz, Mersin Silifkeye bağlı Arkum Beldesi, Altınkum mahallesindedir.
Devletin, ülkemizde koruma alanı ilan ettiği bölgelerden birinde bulunmaktadır.

Tesisimizin bulunduğu bu bölge çevre koruma kurumuna bağlı olduğundan yapılaşma, ÖÇK hükümlerine tabidir. Yapılaşma çok sınırlıdır, çok katlı binalar yapılamamaktadır. Susanoğlu (Atakent) ile Taşucu arasında bulunan bölgede genellikle denize 300 ile 700 m. arasındaki mesafeden sonra yapılaşmaya izin verilmiştir. Nedeni carettacarettalar ve göçmen kuşların sıkça rastlandığı bir bölge olmasındandır.

28 300x223 Mersin Altınkum Apart Otel ve Tatil KöyüTesisimiz Göksu deltasına 3 km. mesafededir. Göksu deltası civarı yörede “Kuş Cenneti” diye ifade edilmektedir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında kanatlı hayvan türlerinin bolca ve sıkça izlendiği bir alandır.
Otelimiz denize 500 m. mesafededir. Deniz yolu ağaçlandırılmıştır. Kumun ve  denizin mükemmel olduğu bir bölgedir. Yaz aylarında bile denize giren tatilcilerin yüz kişiyi geçmeyeceği sakin bir mekan olup, gayet sessiz dinlendirici bir ortam bulunmaktadır.
Yöremizde çokça tarihi yerler ve mesire alanları bulunmaktadır. Bunların bazıları Kızkalesi, Silifke Kalesi, Cennet-Cehennem Mağaraları, Astım Mağarası, Uzuncaburç Harabeleri, Üç Güzeller, Kanlıdivane v.b. dir.

* Otelimizi, değeri bilinmemiş eski dostluk anlayışının yeniden kazanıldığı, yaşatıldığı, seçkin bir ortama dönüştürmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar da bunu başardığımız kanısındayız.

*Şehir merkezine ve anayollara uzak olduğu için özellikle çocuklu ailelerin rahat edebileceği bir mekandır. Deniz ve kum çok temiz olup sadece tesisimizdeki tatilciler kullanmaktadır.

* Otelimizin açıldığı günden bugüne kadar bizi her yaz ziyarete gelen dostlarımızın bunun en büyük göstergesi olduğunu düşünüyoruz.

Mersin Altınkum Tatil Köyü Fiyatları
Mersin Altınkum Tatil Köyü Fiyatları sezona göre değişiklik göstermektedir, doluluk durumu ve otel fiyatları için otel ile iletişime geçiniz.

Mersin Altınkum Tatil Köyü İletişim

Altinkum Mah. Arkum / SİLİFKE / Mersin (İÇEL)

Tel : 0 324 748 03 60  pbx  (3 Hat)

GSM : 0555 499 49 65

Fax : 0 324 748 03 62

altinkumtatilkoyu@mynet.com

altinkumtatilkoyu@hotmail.com

http://www.altinkumtatilkoyu.net

Mersin Altınkum Tatil Köyü Resimleri

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply